Aplikace, která zachraňuje životy

Téměř každý dnes vlastní chytrý telefon a každý by v něm měl mít staženou aplikaci Záchranka. Nikdy nevíte, co se vám může přihodit, ať si již vyrazíte pěšky nebo autem na výlet, na kolo, na brusle nebo na pouhou procházku s dětmi. Samozřejmě nemyslíme neustále na to, že se nám nebo našim blízkým může něco stát, ale víme, že může, a to třeba i jen při obyčejné cestě do zaměstnání.
Zodpovědnost tedy leží jen na nás. Naučte i svoje děti, aby vnímaly svůj mobil nejen jako zdroj zábavy, ale také jako pomocníka, který dokáže zachránit kamaráda při jejich hrách, když není přítomný nikdo z dospělých.
vozidlo ambulance 
NEJVĚTŠÍ ROLI HRAJE VŽDY ČAS
Čím rychlejší je kontaktování Záchranné služby, tím větší je naděje na záchranu lidského života. Největším přínosem Záchranky je právě její schopnost zároveň odeslat informace o přesné poloze. V případě těžkého úrazu jde o cenné minuty, které mobilní telefon a jeho aplikace významně zkracuje a dává tak mnohem větší šanci na přežití.
Zdlouhavé hledání přesného místa zásahu je pro záchranáře vždy největším problémem. Zvláště když v panice otřesení a vystresovaní svědkové nejsou schopni si vzpomenout ani na jména nebo když sami neví, kde se přesně nacházejí.
 emergency ambulance
PŘIDRŽET NOUZOVÉ TLAČÍTKO A ZAPNOUT GPS
Není třeba nic víc než otevřít aplikaci na svém mobilním telefonu a přidržet prst na symbolu červeného kříže pouhé tři vteřiny. Dojde k vytočení záchranné linky a zároveň k odeslání zprávy s přesnou polohou. Není třeba být připojen k internetu, ale aby polohu volajícího viděli na dispečinku na mapě, je třeba mít zapnutou nebo zapnout GPS.
Bylo zjištěno, že aplikace je nejméně zneužívaná tísňová linka právě proto, že spojení ihned prozradí jméno i polohu volajícího. Aplikace má svoji speciálníwebovou stránku, kde si lze stáhnout také interaktivní návod k poskytnutí první pomoci.

Aplikace, která zachraňuje životy
Ohodnoťte příspěvek