LED technologie

Definice a historie
Nejprve si musíme povědět o čem se zde vůbec bavíme. Jedná se o elektrotechnickou součástku, jenž v sobě nemá na rozdíl od klasické žárovky wolframové vlákno. Na trhu se pohybovala již od roku 1980, ale to byla ještě daleko od masivního využití. To nastalo až po roce 2014, protož nastal nový technický zlom ve vývoji. Měla spoustu výhod, a proto nastalo postupné nahrazování místo té klasické. Zároveň je její princip fungování poměrně jednoduchý a výroba nenáročná. Je mnohem více ekologická, takže to byla jasná volba pro celou Evropu přejít na tento typ. Sami se o těchto výhodách můžete přesvědčit zakoupením těchto produktů do celé domácnosti.
stará žárovka
Proč přejít na LED technologii?
Tak hned vůbec prvním bodem je nízká spotřeba. Vezmou si mnohem méně elektřiny oproti wolframové vláknu. To je způsobeno tím, že při tomto procesu vzniká spousta tepla, a to znamená veliké tepelné ztráty. Kdežto u této moderní technologie žádné vláko není, takže produkt dosahuje vysoké účinnosti, a navíc v něm nemá co prasknout, což způsobuje mnohem delší životnost. Pokud zakoupíte kvalitní produkt, tak se tento údaj, dostane na hodnotu až několik desítek hodin. Máte k dispozici všechnu energii ihned, takže čekání na plné nažhavení zde rozhodně nečekejte. LED žárovek je opravdu velký výběr, takže při pořizování náhrady za klasiku nebudete mít se škálou sortimentu vůbec žádný problém. Další nespornou výhodou je mnohem vyšší odolnost proti zapínání a vypínání, a proto jsou vhodné i do míst, kde jsou potřeba neustále používat tyto cykli.
velká led žárovka
Možná si nyní říkáte, že je jejich cena o něco vyšší. Toho se vůbec nebojte, protože náklady spojené s investicí se za pár měsíců vrátí. To vůbec není dlouhá doba, protože poté díky jejich životnosti vydrží spoustu dalších měsíců, jenž už budou ve finále vydělávat. Takže nákup se určitě vyplatí!