Sluchátka, nebo reproduktory?


Dávno pryč jsou doby, kdy jste museli za kvalitní hudbou do divadel. Dnes je hudba doslova na každém kroku a je dostupnější než kdy dříve. Stačí vzít v potaz jen obrovský počet zdrojů reprodukované hudby jako:


·         Dnes opět populární vinylové desky


·         Mp3 soubory v našich mobilech


·         Online streamování z internetu


·         CD disky


·         A mnoho dalších


mobil a sluchátko

U těchto všech zdrojů nás ovšem čeká zásadní otázka. Připojíme si k našemu zařízení raději sluchátka, nebo reproduktory? Mnoho z těchto zařízení jako notebooky a mobily mají integrované reproduktory. Jejich použití je sice nejpohodlnější, protože už zkrátka nepotřebujeme nic víc. Kvůli jejich obvykle nízké kvalitě zvuku je můžeme ovšem rovnou zavrhnout.


Pokud sáhneme po sluchátkách, tak nás opět čeká mnoho různých voleb. Raději pecky, špunty, nebo přes celou hlavu? U všech těchto kategorií nás čeká též obrovský cenový rozdíl napříč kvalitativním spektrem. Za sluchátka dáte totiž od pár korun i po desítky tisíc. Jako u všeho se i zde většinou připlácí za značku. Vybrat sluchátka rozhodně není lehká záležitost. Mezi hlavní benefity ovšem patří komfort poslechu, a především možnost si je vzít kamkoliv a nerušit přitom okolí. Převážně bezdrátová sluchátka vám pak umožní ještě větší mobilitu. V jejich případě pak ovšem musíte počítat s faktem, že budou závislé na baterkách, které bude třeba dobíjet či měnit.
velké reproduktory


Pokud však chceme opravdu kvalitní zvuk a zážitek jako z živého vystoupení naší oblíbené kapely, tak nejspíš sáhneme po reproduktorech. Ani zde není výběr o mnoho chudší, ale výsledek za dlouhé vybíraní rozhodně stojí. Pokud reproduktory navíc dobře rozmístíme po místnosti a máme dostatečně bezztrátový zdroj hudby, tak se můžeme těšit na opravdové posluchačské blaho. Zřejmou nevýhodou je ovšem to, že se ne vždy musíme trefit do hudebního vkusu lidí kolem. A těm se to pak nemusí líbit. Ale i to je cena za kvalitní poslech hudby.